رد کردن لینک ها

سرنخ هایی برای خارج شدن از اتاق فرار (از طرف گیم مسترها)

بازی اتاق فرار از زمان ورودش به ایران توانسته جای خودش را بین مردم به راحتی پیدا کنه . مردمی که قبل از آن برای گزراندن آخر هفته  و یا اوقات فراغت خودشون گزینه های بسیار محدودی داشته اند و این محدودیت ، زمانی بیشتر آشکار می شه که قرار باشه با تعداد زیادی از دوستانتان در یک زمان ،تفریح گروهی را انجام دهید.
خوشبختانه اتاق های فرار تونستن تا قسمتی این کمبود را جبران کند و محیطی جذاب را برای فعالیت های گروهی ایجاد کنند.
ما در اسکیپ مگ قصد داریم تا با معرفی بیشتر اتاق فرار شما را بیشتر به سمت این بازی جذاب سوق دهیم.در این قسمت قرار است بهترین پیشنهادهایی که میشه قبل از شروع یک بازی اتاق فرار انجام داد را مستقیما از گیم مسترهای مجموعه اتاق فرار اسکیپ هوم  بخوانید.

تیم خود را جمع کنید

قبل از شروع بازی اتاق فرار چند کار وجود دارد که شما باید آن را انجام دهید و مهمترین آن انتخاب هم تیمیتان است.دوستانتان در اتاق فرار بعد از خود شما، بزرگترین منبع کمک شما هستند. هوش ، خلاقیت،توانایی انجام کار گروهی،انرژی از عوامل مهم شما در انتخاب همتیمیتان باید باشد.البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که دوستانتان قرار نیست مثل شما یاشند و مثل شما فکر کنند،  اعضای تیم شما باید دیدگاهها و تفکر ذهنی مختلفی داشته باشند تا بتوانید در یک کارگروهی موفق به خروج از اتاق شوید .
شاید برای شما هم پیش آمده که در یک موضوع کاملا مشخص و ساده دوستانتان با شما نظر مختلفی داشته باشند و استدادلالهای مختلفی برای تایید حرفشان بیاورند، در بازی اتاق فرار این دیدگاهها میتونه خیلی کمکتون کنه.فراموش نکنید که هم تیمیاتون لازم نیست باهوش ترین افراد باشند.نبوغ می تونه خودشو به شکلهای مختلفی نشون بده . میتونه خیلی ارزشمند باشه.

تشکیل تیم در اتاق فرار

15 دقیقه زودتر در محل بازی حاضر شوید

نحوه رزرو بازی اسکیپ روم در ایران به شکل خرید سانس می باشد و مجموعه ها، سانسهایی را با زمانهای بیشتر از زمان بازی، جهت ریست کردن  در نظر می گیرند و در صورتی که شما دیر به محل بازی برسید جهت جلوگیری از تداخل سانسها مجموعه ها به اجبار از ساعت بازی شما کم خواهد کرد تا زمان کافی برای ریست بازی داشته باشند و این نکته بسیار کوچیک می تونه کیفیت و تمرکز شما را در بازی کم کنه.
پیشنهاد مجموعه های اتاق فرار به تیمها، حضور کل اعضای تیم حداقل 15 دقیقه قبل از شروع سانس می باشد که هم زمان کافی برای توضیحات مدیر بازی باشد و هم در آرامش کامل وارد محیط بازی شوند.

به سناریو بازی توجه کنید

بازی اتاق فرار دارای سناریوهای مختلفی می باشد که هر کدام شمارا وارد فضا و داستان متفاوتی می کنه.این اتفاق که در زمان توضیحات و یا مشاهده فیلم مربوط به بازی، بازیکننان بی توجهی می کنند چیزی عجیبی برای ما نیست.ولی این را در نظر بگیرید گوش دادن شما به سناریو میتونه شرایط شما را برای ورود به یک دنیای دیگه فراهم کنه ،غیر از اون در بیشتر سناریوهای بازی اتاق فرار سرنخ هایی برای  شما در سناریو در نظر گرفته شده که میتونه داخل بازی خیلی کمکتون کنه پس با دقت به داستان بازی گوش کنید تا مجبور به گرفتن آن سر نخها داخل بازی نشوید.

توضیحات بازی

به قوانین بازی احترام بزارید

گیم مسترها قبل از شروع بازی قوانین کلی اسکیپ روم ها  را که شامل اینکه به چه وسایلی می توانید دست بزنید و به چه وسایلی نمی توانید دست بزنید را توضیح خواهند داد.در نظر داشته باشید که گیم مسترها قصد فریب شمارا نخواهند داشت و قوانین اصلی بازی را به شما خواهند گفت.
اگر آنها به شما می گویند که به وسایلی که برچسب دست نزنید دارد دست نزنید لطفا دست نزنید!! به این علت است که بارها در زمان بازی افراد با بی توجهی به آنها باعث آسیب زدن به وسایل و بهم زدن روند بازی خود شده اند. غیر از آن مطمئنا شما دوست ندارید زمان زیادی از بازیتان را به خاطر این اشتباهات از دست بدهید.
در آخر این را در نظر داشته باشید که قوانین اتاقهای فرار مختلف با هم فرق دارند و بی توجهی به قوانین هر بازی می تونه بازی شما را دچار مشکل بکنه و از همه مهم تره داخل بازیهای اسکیپ روم از قفلهای مختلفی استفاده میشه که امکان داره تا قبل از آن مشابه آن را ندیده باشید و لازم باشد قبل از بازی با آن آشنا شوید.برای آشنایی با قفلهای اتاق فرار می توانید انواع قفلهای اتاق فرار را مطالعه کنید.

تقسیم شوید و همه چیز را جستجو کنید

بعد از ورود شما به بازی و بسته شدن درب ، شمارش معکوس شما شروع خواهد شد.اولین کار باید همه اعضای گروه فضای بازی را جستجو کنند و هر سرنخی که فکر می کنند به بازی مربوط است را پیدا کنند. این جستجو شامل همه کشوها ، کمدها ، زیر میز ، فرشها ، داخل جعبه ها و هر آنچه که  بر روی آن برچسب دست نزنید دارد می شود. چند دقیقه اول بازی بعد از کلی جستجو کردن شما با کلیت فضای اتاق و همه سرنخها آشنا خواهید شد که در صورتی که بدرستی این کار را انجام دهید، می شود گفت که شروع خوبی داشته اید.

برقراری ارتباط، برقراری ارتباط

هیچ چیز به اندازه توانایی و تمایل شما در ارتباط با دوستانتون نمیتونه به شما در فرار کردن کمک کنه.در مورد آنچه دیده اید، آنچه شنیده اید و آنچه در جستجوی خود پیدا کرده اید صحبت کنید و به اشتراک بگزارید. امکان دارد وسیله ای که شما پیدا کرده اید تیکه ای از پازل یکی از دوستانتون باشه و یا برای حل کردن یک معما مجبور شوید چند نفر همزمان یک فعالیتی را انجام دهید یا شما با پازلی برخورد داشته باشید که برای حل آن نیاز به کمک داشته باشید پس از ارتباط پیدا کردن با هم قافل نشوید 

یک نفر رئیس شود

اگر 5 نفر داخل یک تیم باشید و همزمان بر روی یک سرنخ تمرکز کرده اید احتمالا دارید زمانتان را از دست   می دهید.در بازی اسکیپ روم یک نفر باید حواسش به زمان و اعضای تیم باشد تا در صورتی که از روند بازی خارج شدند بتواند مدیریت را بدست بگیرد. امکان دارد شما درگیر معمایی باشید که نتوانید از پس آن برایید،     می توانید خیلی راحت آن را در اختیار دیگر دوستان خود قرار دهید وخود بر روی دیگر سرنخها تمرکز کنید.
امکان دارد شخصی داخل بازی چیزی به ذهنش نرسد در صورتی که  مدیر بازی می تونه اون شخص  و راهنمایی کنه و به بازی بر گردونه. این و در نظر داشته باشید که در اتاق های فرار زمان محدود است.

اگر به کمک احتاج دارید درخواست کنید

بازیهای اسکیپ روم هر کدام دارای رکورد خاص خودشونه بعضیاشون بدون کمک و بعضیاشون با کمک.
این که شما یک بازی را با کمک به پایان برسانید بسیار بهتر از زمانیست که شما بدون کمک نصف بازی را از دست دهید. اگر فکر می کنید که احتیاج به کمک دارید حتما درخواست بدهید و یا می توانید در زمان شروع بازی از گیمسترها درخواست کنید که هر زمان از بازی عقب افتاده بودید خودشان  به شما کمک دهند.

اینها تنها تعدادی از راهکارهایی بود که به شما در فرار از اتاق کمک می کرد.مطمئن باشید با رعایت این نکات امکان موفقیت شما در اتاقهای فرار به شدت افزایش پیدا خواهد کرد و از بازی لذت بیشتری خواهید برد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه