رد کردن لینک ها

اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک از محبوبترین سناریوهای اتاق فرار است که طرفدارای خاص خودش را دارد طرفدارانی که بعضا غیر از این سبک سناریو هیچ اتاق فرار دیگه ای را تجربه نمی کنند .در این مقاله قرار است این سبک از اتاقها را معرفی و به سوالات شما در خصوص این ژانر از اتاق های فرار پاسخ دهیم.
به شما پیشنهاد میشه در صورتی که تجربه اتاق فرار ندارید ابتدا صفحه اتاق فرار چیست را مطالعه فرمایید تا بتوانید درک بهتری از این موضوع داشته باشید.

اتاق فرار ترسناک چیست؟

 

مطمئنا شما هم در زمان انتخاب اتاق فرار مناسب برای خودتون و دوستانتان به سناریو بازی و ژانر بازی توجه ویژه ای می کنید و بدنبال بازی می گردید که مناسب همه اعضای گروه باشد. 
در حال حاضر موضوع بیشتر اتاق های فرار حال حاضر و بازیهایی که در حال افتتاح می باشد ترس و دلهره می باشد. اتاق فرار ترسناک در حقیقت همان سبک و سیاق سناریوهای دیگر بازیها را دارد و شما باید با حل کردن یکسری معما و پازل خودتون را به هدف بازی برسانید ولی در شرایطی که احتمالا احساس دلهره و وحشت شما را فرا گرفته است.
شما باید با همان استرس معماها را حل کنید ولی این رو در نظر بگیرید که معماهای این نوع بازیها آسانتر از سناریوهای دیگر اتاق فرار خواهد بود.

هرچه ترس و دلهره بازی بیشتر باشد شما با معماهای ساده تری روبه رو خواهید شد به طوری که متاسفانه بعضی از اتاق های فرار بیشتر تلاش خود را بر روی ترس و دلهره بیشتر می گذارند تا بر روی معما!!
پس باید این را در نظر بگیرید که این سناریوها بیشتر جنبه هیجانی و ترس در آن مدنظر قرار گرفته و اگر شما بدنبال حل کردن معماهای جذاب هستید همچنان اتاق فرار های کلاسیک می تونه گزینه بهتری باشه البته قابل به ذکر است که این موضوع شامل همه اسکیپ روم های ترسناک نخواهد شد و در بعضی از اتاق های ترسناک حال حاضر معماها و پازلهای بسیار جذاب و بعضا بهتر از اتاقهای فرار کلاسیک قرار دارده شده است.

 

اتاق فرار ترسناک

 

 

اتاق فرار چقدر ترسناک است؟

یکی از بیشترین سوالهایی که مردم در مواجهه با اسکیپ روم های ترسناک می پرسند این است که اتاق شما چقدر ترسناک است؟
در ابتدا باید شما را با کلمه ترس آشنا کنم :

 

ترس را به این شکل تعریف کرده اند که یک احساس غریزی و ناخوشایند است که در مواقعی که انسان احساس خطر می کند فعال می شود. ترس یک احساس طبیعی است که در زمان هایی که احساس خطر یا تهدید می کنید ظاهر می شود و به شکل های مختلف جسمانی مانند، تپش قلب، سرخ شدن صورت، گرفتگی صدا، عرق شدید و … خودش را نشان می دهد. ترس یکی از احساساتی است که معمولا در ذهن پرورش پیدا می کند و در اکثر موارد هم رخ نمی دهد اما می تواند تمام زندگی مارا تحت تاثیر خودش قرار دهد.

 

بنا به این تعریف ترس با توجه به هر شخصی و احساس خطرهای آن شخص متفاوت است. یعنی امکان دارد شخصی در زمان تاریکی احساس خطر کند و بترسد و یا امکان دارد با محیط های تاریک مشکلی نداشته باشد و احساس خطری نکند. در حقیقت ترس یک استاندارد ثابت ندارد که بتوان با آن میزان ترس اتاق های فرار را در نظر گرفت و ترسناک بودن و میزان آن کاملا بستگی به شرایط روحی بازیکنان دارد. 
حتی در ترسناکترین اتاق های فرار تهران هم بعضی از گروهها احساس ترس نمی کنند و بسیار راحت روند بازی را ادامه می دهند و همینطور در بعضی از بازیهایی که حتی ترسناک نیستند و در دسته اسکیپ رومهای دلهره آور قرار می گیرند بعضی از افراد انصراف داده و از اتاق خارج شده اند.
پس با این توضیحات می توان به این نتیجه رسید که در صورتی که می خواهید بدانید اتاق فرار چقدر ترسناک است باید به روحیه خودتان بیشتر توجه کرده و بعد ترسناکی اتاق را بررسی کنید.

 

اتاق فرار چقدر ترسناک است

 

سافاری وحشت یا اتاق فرار

متاسفانه بسیاری از مردم هر زمان که حرف از اتاق فرار ترسناک می شه اولین چیزی که به ذهنشون میرسه سافاری وحشت است در صورتی که این دو تفریح از هم کاملا جدا هستند و هیچ ربطی به هم ندارند!!!

سافاری وحشت :

 

سافاری وحشت یک تفریح انفرادی است که شما وارد یک فضای بازی که بیشتر شبیه تونل می باشد می شوید و مسیری را تا رسیدن به درب خروج طی می کنید و در این مسیر برای شما اتفاقهای غیر منتظرای رخ خواهد داد و باعث ترس و هیجان در شما خواهد شد و در این مسیر شما فقط باید فرار کنید و از آنجا خارج شوید

 

با توجه به این تعریف می توان به این نتیجه رسید که سافاری وحشت فقط  ترس و هیجان دارد و هیچگونه معما و یا چالش فکری نخواهد داشت و در بیشتر مواقع زمان بازی کمتر از  20 دقیقه می باشد در صورتی که اتاقهای فرار قالبا 60 دقیقه به بالا می باشند و علاوه بر ترس و هیجان شما باید  یک  سیر داستانی را با حل کردن معما و پازل طی کرده و به هدف خود برسید.
پس اگر فقط به دنبال ترس و هیجان باشید سافاری وحشت می تونه برای شما تفریخ بهتری باشد.

 

سافاری وحشت چیتگر

 

چه چیزی قرار است باعث ترس شما شود؟

 

سوال دیگری که بسیار متداول است مربوط به این است که قرار است چه چیز باعث ترس ما شود؟
آیتم ترس در اسکیپ روم های ترسناک متفاوت است و با توجه به سناریوهای مختلف فرق می کند ولی رایج ترین آنها می شود به قرار گرفتن شما در محیط کاملا تاریک و اتفاقهای غیر منتطره از قبیل حضور شخص سوم داخل بازی و واکنشهای ناگهانی آن شخص می باشد به طوری که در بعضی از اتاق های فرار ترسناک شخصی بدون اطلاع شما و احتمالا با ماسک و یا گریم ترسناک در محیط بازی شما قرار دارد و در لحظه های خاص به شما دلهره وارد خواهد کرد.
در بعضی مواقع دیگر امکان دارد اتفاقهای غیر منتظره دیگری از قبیل باز شدن ناگهانی کمدها و افتادن وسایل ترسناکی از قبیل دست و یا پای بریده به سمت شما صورت گیرد.
تمامی این اتافاقها به همراه موزیک دلهره آور و سناریویی که از قبل برای شما تعریف می کنند می تواند فضایی کاملا دلهره آور و ترسناک را برای شما ایجاد کند.

 

ترس در اتاق فرار

 

در بعض مواقع بعضی محدودیتها حرکتی و بصری نیز برای شما اعمال خواهد شد که می تواند در ابتدای بازی شما را بیشتر در داستان بازی قرار دهد و همچنین ترس و دلهره را افزایش دهد.

 

اسگیپ روم ترسناک

 

حداقل سن برای اسکیپ روم ترسناک

 

با توجه به ماهیت اتاق های فرار ترسناک و شکهای ناگهانی که قرار است با آن در ارتباط باشید حداقل سن افراد جهت حضور در بازیهای ترسناک بالای 17 سال می باشد که متاسفانه بعضی از گروهها با اسرار و گرفتن مسئولیت اتفاقات بر عهده خودشان پیشنهاد حضور افراد زیر 17 سال داخل بازی را دارند که این امر میتونه باعث آسیبهای روحی و حتی جسمی به این افراد شود.این گروه افراد با اعلام اینکه این شخص از ما شجاع تر است و یا هرروز فیلمهای ترسناک نگاه می کند قصد فریب خود برای حضور این افراد در بازی را دارند که می تواند تاثیرات بدی در روحیه آنها داشته باشد.
لذا خواهشمند است در صورتی که در تیم خود فردی زیر 17 سال دارید در انتخاب سناریو خود بیشتر دقت کرده و به سمت سناریوهای غیر ترساک بروید.در زمان رزرو هر اتاق فرار رده سنی بازی را می توانید از مسئولین اتاق فرار پرسید.

 

اتاق فرار جوانان

 

سوالات متداول اتاق فرار ترسناک

سوالات خود را می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید

آیا داخل همه اتاق فرار های ترسناک بازیگر وجود دارد؟

خیر.در بعضی از اسکیپ روم ها بازیگر وجود دارد ولی با توجه به اینکه امکان اسپویل شدن بازیها وجود دارد، مجموعه ها از اعلام اینکه داخل بازیشان بازیگر هست یا خیر امتناع می کنند.

آیا امکان حضور افراد زیر 17 سال وجود دارد؟

خیر با توجه به آیین نامه اتاق های فرار امکان حضور افراد زیر 17 سال به هیچ عنوان وجود ندارد.

آیا امکان حضور افراد زیر 17 سال با بزرگتر وجود دارد؟

خیر با توجه به آیین نامه اتاق های فرار امکان حضور افراد زیر 17 سال به هیچ عنوان وجود ندارد.

آیا این بازی برای افراد بزرگسال هم محدودیت دارد؟

بله در صورتی که هر یک از بازیکنان دارای سابقه بیماری خاص ، قلبی و یا عصبی باشد باید در زمان رزرو مجموعه را در جریان بگزارد تا در صورتی که شرایط خاصی وجود داشته باشد از حضور فرد در بازی جلوگیری شود.

ما فقط برای ترسیدن بازی میکنیم، آیا اتاق فرار ترسناک مناسب ماست؟

خیر با توجه به اینکه بازی اتاق فرار ماهیت معمایی دارد برای شما مناسب نمی باشد و سافاری وحشت پیشنهاد می شود.

آیا بازیگران با ما تماس فیزیکی خواهند داشت؟

خیر بازیگران اجازه لمس کردن بازیکنان را ندارند و بازیکنان نیز اجازه لمس کردن بازیگران را ندارند.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه