رد کردن لینک ها

فیلم No Escape Room دانلود + نقد و بررسی

فیلم No Escape Room محصول سال 2018 کشور ایالات متحده امریکا می باشد که به ساخته شده است.کارگردانی که در کارنامه خود فیلمهایی همچون Across the Hall و Modern man را نیز دارد.
فیلم No Escape Room در ژانرترسناک و راز آلود دسته بندی میشه، و توانسته در imdb نمره کمتر از 5.5 به خودش اختصاص بده که نمره خیلی بدی در فیلمهای در ژانر ترسناک نمی باشد.
اتاق فرار یا اسکیپ روم سرگرمی جدیدی است که چند سالی است طرفدارای زیادی و به خودش جذب کرده و تونسته رشد خوبی را در سراسر جهان به خصوص ایران داشته باشه.از این رو شرکتهای فیلم سازی هم از این موضوع استفاده کرده و فیلمهایی در ارتباط با این سرگرمی ساخته اند که از معروفترین آنها می توان به فیلم escape room 2018 و the game اشاره کرد.

 

داستان No Escape Room

 

داستان از آنجایی شروع میشه که پدر و دختری برای گذراندن تعطیلات خود به خارج از شهر سفر می کنند و در جاده خودرو آنها دچار مشکل شده و در مکانی نا معلوم مجبور به توقف و تعمیر خودرو می شوند.
در آن زمان برای گذراندن وقت خودشون تا تعمیر شدن خودرو تصمیم می گیرند به اسکیپ رومی که در آن حوالی می باشد مراجعه کنند، همه چیز عادی به نظر می رسد تا جایی که آنها مجبور می شوند…..

 

دانلود فیلم no escape room

 


 

دانلود No Escape Room با زیر نویس چسبیده

کیفیت :1080p  SoftSub حجم :1.4 GB  فرمت :Mkv  انکودر :Digimovie

کیفیت :720p  HardSub حجم :691 MB فرمت :Mkv  انکودر :Digimovie

نقد و بررسی فیلم No Escape Room

نکته : این نقد و بررسی حاوی اسپویل می باشد.
فیلم No escape Room یا راه فراری نیست از سری فیلمهایی می باشد که بر اساس اتاق های فرار ساخته شده است. در این فیلم کارگردان سعی دارد با واقعیت بخشیدن به یکی از ژانرهای محبوب اتاق فرار که همان اتاق های فرار ترسناک است فیلمی در همین ژانر را خلق کرده که تا حدودی هم در  این کار موفق بوده ولی با گذشت نیمی از فیلم رفته رفته این فیلم از موضوع اصلی خود خارج شده و بیشتر شبیه فیلمهای ترسناک گیشه ای شده است.
در ابتدای فیلم کارن بازیگر نقش اول خانم فیلم که دختری نوجوان می باشد با پدرش در حال سفر کردن به نقطه ای نا مشخص جهت اسب سواری می باشند که در مسیرُ خودرو آنها دچار مشکل شده و مجبور به توقف چند ساعته در یک رستوران می شوند و در آنجا با توجه به تبلیغات یک اسکیپ روم که بر روی میز قرار دارد تصمیم می گیرند که برای گزراندن وقت خود به اون اسکیپ روم مراجعه کنند.

 

no escape room

 


خراب شدن ماشین در وسط جاده ُ مراجعه افراد به محلی که از قبل هیچ آشنایی با اون ندارن و عدم اطلاع کسی از حضور اون افراد در آن مکان نشانه ها یی از عدم خلاقیت کارگردان در تولید محتوایی ناب و منحصر به فرد   می باشد،
اگر شما هم از طرفداران فیلمهای ترسناک باشید با شروع این فیلم یاد بساری از فیلمهای دیگر خواهید افتاد که شروع همچنینی داشته اند.
بعد از یک  شروع تکراریُ کارگردان شما را وارد یک اسکیپ روم می کند.در آنجا گیم مستر بازی توضیحات و سناریو بازی را برای آنها بیان می کند و از بازیکنان درخواست می کند تا نوشیدنی عجیبی را که برای آنها اورده است را قبل بازی بنوشن. سناریو بازی در باره فردی است که بر روی یکسری افراد آزمایشهای سری انجام داده و باعث شده آنها دچار یک نوع بیماری روانی و توهمی شوند و قرار است بازیکنان جلوی این کار دکتر را بگیرند.
فیلم بعد از یک شروع تکراری حالا خودش را وارد یک داستان متفاوت کرده .داستانی که برای کسانی که قبلا تجربه اتاق فرار را دارند آشنا و کسانی که این تجربه را ندارن جذاب و هیجانی است.
فیلم در این قسمت عملکرد بهتری از خود نشان داده و تا حدودی تونسته شکل کلی اسکیپ رومها را معرفی کنه ولی باز هم طولی نمیکشه که در این قسمت هم ضعفهای خود را نشان دهد.
اگر کسی قبلا تجربه اتاق فرار را داشته باشد در اواسط فیلم باز هم یکبار دیگر نا امید خواهد شد زیرا عدم طراحی منطقی و اصولی معماهای به کار رفته در محیط فیلم و چالشهایی که بازیکنان با آن در ارتباط هستند می تواند به عنوان ضعف بعدی فیلم خودش را نشان دهد.
اینکه بازیکنان چطور در یک اتاق شلوغ و با کمترین سرنخها موفق به حل کردن معماها و گذشت از آن مرحله می شوند خود جای سوال دارد.بهتر بود کارگردان به جای نویسندگان فیلم از طراحان اتاق فرار در این قسمت استفاده می کرد ولی با این اوصاف فیلم از اواسط خود از ژانر ترسناک وارد ژانر اسلشر می شود.ژانری که در ان با استفاده از خشونت بسیار زیاد و تهوع آور سعی در جذب بیننده دارد و کم کم از اسکیپ روم فاصله می گیرد.

 

 

فیلم به همین روال ادامه پیدا می کند و بازیکنان یک به یک حذف می شوند و کارگردان سعی می کند که از یک جایی به بعد توهم را وارد فیلم کند به طوری که شما نخواهید فهمید که اتفاقهایی که در حال افتادن است واقعیت است یا توهم.
به طور کلی کارگردان سعی کرده است با کارهای تکراری و کلیشه ای اما داستانی جدید فیلم خود را پیش ببرد و در انتها با باز گزاشتن پایان فیلم همه چیز را ناتمام باقی بگزارد.


به طور کلی فیلم هیچ راه فراری نیست یک فیلم ترسناک و کاملا گیشه ای می باشد وبرای کسانی که علاقه به فیلمهای ترسناک دارند می تواند یک پیشنهاد خوب باشد و ارزش یکبار دیدن را خواهد داشت .

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه