رد کردن لینک ها

برای بازی اتاق فرار از کجا شروع کنیم؟

اتاق فرار همانطور که می تونه برای خیلیها، جذاب و هیجان انگیز باشه برای بعضی از افراد هم می تونه کسل کننده وحتی مسخره باشه!!!
 این اتفاق برای خیلیها میوفته و دلیل این حس در 90 درصد اوقات در تجربه اول اونها از اتاق فرار شکل میگیره .
شما فکر کنید برای بار اول با دوستانتون به یکی از مجموعه های اتاق فرار مراجعه می کنید و هیچ اطلاع قبلی از این بازی ندارید و ناگهان خودتون و توی یک فضایی می بینید که هیچ گونه هیجانی نداره و فقط یکسری معما بدون هیچ دلیلی خاصی در کنار هم قرار گرفته و بعد از یکساعت با کلی کمک از طریق گیم مستر و بدون اینکه حتی بدونید چی شده از اتاق خارج میشید و با خودتون فکر می کنید که این چه چیزه مسخره ای بود!!!!
برای اینکه این اتفاق برای شما نیوفته پیشنهاد می کنیم که قبل از شروع این بازی و انتخاب سناریو خود به یکسری نکات توجه کنید تا بتوینید بیشترین لذت و از اتاق فرار ببرید.

انتخاب اتاق فرار

انتخاب اتاق فرار

1 – شباهت اتاق فرار و بازیهای کامپیوتری

فکر کنید دوستانتون در حال انجام بازی رزیدنت اویل هستن . بازی که ترفدارای بسیار زیادی در کل دنیا داره و خیلیها هر ساله منتظر نسخه جدید این بازی هستند.
شما هم وقتی از جذابیت این بازی می شنوید از دوستاتون درخواست می کنید که شما هم بازی کنید و این انتظارو دارید که شما هم اندازه اونها لذت ببرید.
ولی زمانی که دسته بازی را بدست می گیرید به یک باره شروع به باختن می کنید و چون هیچ تجربه ای از اون بازی ندارید و هیچ کدام از رمزها و کارهایی که باید انجام بدید و بلد نیستید بعد از چند دقیقه خسته می شیدو دیگه سمت اون نمی رید.

این به این دلیل است که دوستان شما از مرحله اول این بازی شروع کرده اند و مرحله به مرحله جلو رفتن و حالا با تجربیاتی که کسب کردن می تونن از قسمتهای سخت این بازی لذت ببرن و این علت لذت بردن اون افراد از بازیست.
اسکیپ روم هم مثل همه بازیها قبل از شروع نیازمند یکسری اطلاعات اولیه در خصوص بازی و روش انجام آن است که در ابتدای بازی توسط گیم مسترها به شما داه می شود.
بعد از آشنایی با اتاق فرار و نحوه بازکرن قفلهای موجود در آن حالا نوبت به انتخاب سناریو با درجه سختی مناسب شما می رسد.

بازی رزیدنت اویل
بازی رزیدنت اویل

 2- اتاق فرار با درجه سختی کم

در مثال بالا به شما نشان دادم که تجربه بازی و مرحله به مرحله پیش رفتن جقدر می تونه تو حس شما نسبت به اون بازی تاثیر بزاره. در اتاق فرار هم دقیقا به همین شکل است و شما در زمان انتخاب بازی باید تجربه خودتون و در نظر بگیرید و سپس بازی مناسب خودتون و انتخاب کنید.
اگر تجربه کمی دارید یا اصلا تجربه بازی ندارید پیشنهاد می کنم در زمان رزرو بازی به درجه سختی اون توجه داشته باشید و این رو در نظر بگیرید که اتاق فرار علاوه بر هوش و خلاقیت به تجربه نیاز داره و شما تا زمانی که تجربه لازم را کسب نکنید سراغ بازیهای سخت نباید برید.
بعضی از گروهها با این که تجربه کمی دارند یا اصلا تجربه اتاق فرار را ندارند اسرار به انتخاب بازی سخت را دارند که این کار اشتباه است و از میزان لذت بازی این افراد کاسته خواهد شد و یا امکان دارد کلا از این بازی تجربه خوبیو کسب نکنند.
در مجموعه اسکیپ هوم برای افرادی که تجریه ندارند و یا تجربه کمی دارند بازی پاپوش می تونه یکی از بهترین انتخاب ها باشه. از طرفی دیگه میتونید از سرنخهای گیم مسترها برای بازی اتاق فرار استفاده کنید و با بیشترین آمادگی شروع به تجربه بازی کنید.

اتاق فرار - پاریس
اتاق فرار – پاریس

3 – اتاق فرار ترسناک

یکی از سناریوهای  پر طرفدار بازی اتاق فرار ، ژانر ترسناک می باشه که طرفدارای خودشو داره . طراحان این سبک از بازیها به دلیل اینکه بازیکنان در شرایط اضطراب و استرس قرار می گیرن و ذهنشون نمی تونه عملکرد مناسب و از خودش نشون بده مجبور به استفاده از معماهای سادتر می شن.
ولی باز هم پیشنهاد ما به شما برای بار اول بازیهایی هست که در فضای روشن برگزار میشه چون شما اگر بار اولتون باشه و تجربه ای از اتاق فرار نداشته باشید این سبک از بازیها بیشتر برای شما سافاری وحشت میشن تا اتاق فرار.
ولی اگر حتی یکبار تجربه این بازی و داشته باشید اتاق فرار ترسناک  میتونه برای شما بسیار هیجان انگیز باشه.

اتاق فرار ترسناک
اتاق فرار ترسناک

4 – اتاق فرار با درجه سختی بالا

این پیشنهاد میتونه برای زمانی باشه که شما و دوستانتون تجربه کافی کسب کرده باشید و آماده یک چالش بزرگتر باشید. این سبک از اتاقها هرچه تجربه شما بیشتر باشه و حرفه ای تر باشید می تونید لذت بیشتری کسب کنید.
با توجه به سبک معماها و تعداد آنها این انتخاب میتونه مناسب افرادی باشه که در کار گروهی عملکرد مناسبی داشته باشند و همه اعضای گروه تجربه قبلی داشته باشند.
اتاق فرار عملیات غیر ممکن مجموعه اسکیپ هوم می تونه یه تجربه هیجان انگیز برای حرفه ای های اتاق فرار باشه. 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه